

o projekcie
Projekt „Akademia Zawodowców” realizowany jest przez Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie FELU.09.02 – Działania na rzecz poprawy dostępu do zatrudnienia.
Cel projektu
Celem projektu jest poprawa dostępu do stabilnego zatrudnienia oraz miejsc pracy lepszej jakości 200 osób zatrudnionych na podstawie umów krótkoterminowych, umów cywilnoprawnych, ubogich pracujących, zamieszkujących w woj. lubelskim poprzez nabycie, podwyższenie, dostosowanie kwalifikacji/kompetencji zawodowych oraz umiejętności efektywnego poruszania się na rynku pracy zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami regionalnego rynku pracy.
Grupa docelowa
Projekt skierowany jest do 200 osób dorosłych (120 kobiet i 80 mężczyzn) z terenu woj. lubelskiego, które są zatrudnione na podstawie umów krótkoterminowych, cywilnoprawnych, lub należących do grupy ubogich pracujących.
Osoba uboga pracująca to osoba:
- zamieszkująca w gospodarstwie domowym*, w którym dochody (z wyłączeniem transferów społecznych**), przypadające na jedną osobę nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu
albo
- której dochody podlegające opodatkowaniu w ujęciu miesięcznym nie przekraczają minimalnego wynagrodzenia za pracę w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu.
* Gospodarstwo domowe – zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się. Osoby samotne utrzymujące się samodzielnie tworzą jednoosobowe gospodarstwa domowe.
** Transfery społeczne – bieżące przelewy otrzymywane przez gospodarstwa domowe podczas okresu odniesienia dochodu, przeznaczone do zmniejszenia ciężarów finansowych związanych z wieloma nieprzewidywalnymi sytuacjami lub potrzebami, dokonywane w ramach wspólnie organizowanych systemów lub poza tymi systemami przez organy rządowe lub instytucje typu non-profit świadczące usługi na rzecz gospodarstw domowych (NPISH). W ramach świadczeń społecznych można wyodrębnić następujące grupy: świadczenia dotyczące rodziny, dodatki mieszkaniowe, świadczenia dla bezrobotnych, świadczenia związane z wiekiem, renty rodzinne, świadczenia chorobowe, świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami, stypendia, świadczenia dotyczące wykluczenia społecznego.
Zadania w projekcie
- Indywidualne doradztwo zawodowe i plan działania
Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym zakończą się opracowaniem Indywidualnego Planu Działań (IPD), dostosowanego do potrzeb uczestniczek i uczestników oraz wymagań współczesnego rynku pracy. - Indywidualny coaching kariery
Coaching kariery wspiera rozwój umiejętności niezbędnych do planowania i osiągania celów zawodowych, takich jak budowanie marki osobistej, zarządzanie czasem, motywacja i rozwój sieci kontaktów zawodowych. - Szkolenia zawodowe
Szkolenia dopasowane do potrzeb uczestników i aktualnych trendów rynku pracy, w tym także z obszaru zielonej gospodarki. Każde szkolenie zakończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje. - Szkolenia cyfrowe
Realizowane jako uzupełnienie szkoleń zawodowych, rozwijają kluczowe umiejętności cyfrowe niezbędne na współczesnym rynku pracy. - Warsztaty aktywnego poruszania się na rynku pracy
Warsztaty grupowe wspierają uczestników w przygotowaniu CV, rozmowach kwalifikacyjnych i budowaniu marki osobistej, promując jednocześnie równość szans i eliminację barier na rynku pracy. - Pośrednictwo pracy
Indywidualne wsparcie pośrednika pracy obejmuje pomoc w znalezieniu zatrudnienia zgodnego z nowymi kwalifikacjami oraz organizację spotkań z potencjalnymi pracodawcami.
Rezultaty projektu
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – minimum 180 osób (108 kobiet oraz 82 mężczyzn)
- Liczba osób, które podjęły kształcenie lub szkolenie po opuszczeniu programu – minimum 10 osób (6 kobiet oraz 4 mężczyzn)
Wartość projektu i termin realizacji
Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 1 990 080,00 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich to 1 791 072,00 zł. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 lutego 2025 roku do 28 lutego 2027 roku.
Projekt „Akademia Zawodowców” to wyjątkowa szansa na rozwój zawodowy i osobisty. Zachęcamy do udziału!
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Skontaktuj się z nami!
Biuro Projektu:
Aleje Racławickie 8/18A , 20-037 Lublin
tel.: +48 512 895 437
e-mail: zawodowcy@csi.info.pl
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00.